Duolingo

Україна Speaking

Сайт організатора
https://www.duolingo.com
За допомогою цього безкоштовного додатку можна вивчати багато іноземних мов, а також є змога підняти свій рівень володіння англійською.

Інтернет-ресурси для вивчення англійської мови


Огляд найбільш корисних та цікавих інтернет-ресурсів і додатків для вивчення англійської, які стануть у пригоді вчителям та їх учням. Вчити англійську мову можна за звичайними підручниками, а можна скористатися всіма здобутками прогресу. Наприклад, інтернет-ресурсами та різноманітними додатками, що було розроблено спеціально для легкого та цікавого навчання. Такі заняття подобаються і дорослим, і дітям, тож якщо хочете зацікавити своїх учнів, то не варто гаяти часу!

Ми пропонуємо вам топ найцікавіших сайтів та мобільних додатків, з допомогою яких можна урізноманітнити уроки та домашні завдання. Діти люблять гаджети, намагаються не випускати з рук смартфони та більше часу проводити біля комп’ютерів, то ж хай вони використовують їх із користю.

Duolingo – короткі уроки англійської

Doulingo ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– найвідоміша платформа для вивчення англійської, яка у легкій та ігровій формі дає величезний об’єм знань. Розробники ресурсу стверджують, що 34 години, проведені разом із веселою совою-символом додатку, за рівнем ефективності нічим не поступаються цілому семестру університетських занять.

Doulingo цікавий тим, що його можна використовувати як для самоосвіти, так і в якості додаткового інструменту шкільного навчання. Найбільшою перевагою додатку є можливість навчатися в ігровому форматі, а ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­це неодмінно сподобається учням. Найбільшу увагу розробники застосунку приділили письмовим вправам та диктантам, тоді як розвиток мовних навичок відійшов на другий план.

Хто розробник
Автором проекту є Луїс фон Ан з Університету Карнегі-Меллона. У 2011 році він з командою однодумців почав створення проекту, який швидко набув статусу глобального і наразі має найбільшу в світі аудиторію.

Як можна використати
Doulingo стане у пригоді як додаток до домашнього завдання: займаючись всього по 5-10 хвилин на день (час вчитель може обрати самостійно), школярі опанують основні навички письма та побудови речень. Займатися за допомогою додатку зможуть як новачки, так і ті діти, які вже вивчали англійську ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– для цього передбачені різні рівні.

Програма курсів побудована у вигляді дерева досягнень, а на новий рівень можна потрапити, лише набравши певну кількість балів. Але найголовніше те, що дітей можна об’єднувати у групи – це дозволить без проблем порівнювати їх результати. За допомогою таких функцій вчитель може організувати міні-змагання між учнями. Також цікавим буде тренування на час – користувач має у своєму розпорядженні 30 секунд, за які необхідно відповісти на 20 питань.

Навчання гейміфіковане – за виконання вправ учні отримують ігрову валюту, лінготи. Потім їх можна витратити на покупки в ігровому магазині або подарувати іншим користувачам. Зверніть увагу – учні не зможуть опинитися на наступному рівні, якщо не виконають усі завдання вірно. Такий підхід стане стимулом для самовдосконалення.

Завдяки ігровій формі навчання використовувати Doulingo можна навіть у початковій школі.

  


Lingva.Skills: повноцінний курс вивчення англійської мови

Lingva.Skills – це масштабний український проект для онлайн-вивчення англійської мови, до якого вже долучилися вітчизняні школи. Проект офіційно стартував у травні 2016 року і швидко завоював неймовірну популярність.

Хто розробник
Це соціальний проект, реалізований на базі Міністерства юстиції. Автором методики навчання є відомий поліглот та психолінгвіст Віталій Зубков. Згідно його системи, наголос треба робити не на запам’ятовування правил, а на можливість навчитися відчувати мову на інтуїтивному рівні.

Як можна використати
Курс складається з уроків, при чому кожен з них передбачає вивчення певної граматичної конструкції. Велика кількість прикладів до них (близько 100), відібрані тематичні малюнки та професійне озвучування дозволяють ідеально запам’ятати конструкцію. Вчитель англійської може використати сайт Lingva.Skills як додаток до основних аудиторних занять. За допомогою ресурсу можна:

 • закріпити набуті під час звичайного заняття знання;
 • згадати подробиці пройденої раніше теми;
 • провести адуіювання та тести.

Курс Lingva.Skills побудовано таким чином, що починати вчитися можна навіть з нульового рівня. Самі розробники кажуть, що вікових обмежень немає, але бажано долучати до навчання в першу чергу учнів середньої та старшої школи.


Lingualeo – навчаємось у формі гри

Ще один дуже відомий та цікавий ресурс для вивчення англійської. Методологія навчання, як і у випадку з Duolingo, ґрунтується на популярному нині геймінгу ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– під час виконання завдань користувача постійно супроводжує веселе левенятко Лео. А за умови стабільної активності, виконання всіх завдань та корисні дії можна отримати ігрову валюту ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– фрикадельки. 

Хто розробник
Засновником Lingualeo є Айнур Абулдинасиров, який свого часу працював над створенням не менш відомого проекту «Клуб носіїв мов».

Як можна використати
За допомогою застосунку вчитель зможе давати учням завдання на кшталт:

 • тренування навичок швидкого перекладу слів;
 • складання речень із запропонованих слів;
 • аудіювання ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– у додатку є уроки, що передбачають прослуховування різноманітних діалогів, після чого треба виконати
 • ряд завдань (правильно побудувати речення, вставити пропущені слова тощо);
 • повторення та закріплення базових правил з граматики.

Цікавою також є можливість вдосконалювати знання мови завдяки прослуховуванню популярних пісень та перегляду мультфільмів ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– поруч із кожним роликом можна знайти текст пісні чи діалогу.

  


HiNative: соціальна мережа для спілкування з носіями мов

Своєрідна соціальна мережа для тих, хто прагне вивчити англійську за допомогою спілкування з іншими людьми. HiNative виділяється можливістю живого спілкування з носіями мови, що дозволить навчитися правильної вимови.

Хто розробник
Автором додатку HiNative став японській розробник Яньян Хи, який свого часу створив відомий проект Lang-8. Саме з нього і почалася історія HiNative: з березня 2017 року реєстрація на Lang-8 була обмежена, всіх нових користувачів перенаправляли на новий ресурс.

Як можна використати
HiNative – чудовий варіант для позакласної роботи та відмінна можливість надати дітям приклад правильної вимови. Зареєструвавшись у додатку (передбачені версії для звичайних веб-браузерів, Android та iOS), школярі зможуть ставити учасникам спільноти питання, пов’язані з:

 • терміновим перекладом слів або фраз;
 • основними правилами граматики;
 • правильною вимовою;
 • навичками письма.

HiNative буде цікавий усім учням, при чому незалежно від віку, адже досвід спілкування у соцмережах є практично у кожного.

  


Насправді мобільних додатків та сайтів, які можна використовувати під час шкільних уроків та поза ними, дуже багато, ми ж запропонували лише декілька найцікавіших варіантів. Кожен з них є безкоштовним (у деяких випадках передбачені платні матеріали, але їх придбання не є обов’язковим) та доступним для всіх бажаючих.

 

Grammar resources by area

Grammar banner long

In this section you will find a large collection of grammar resources organized by grammar point to help the busy teacher find exactly what they need in a hurry.

Past tenses

Where were you? Could / Couldn't

A photo card guessing game, using forms of could.

Father Christmas gets stuck

Father Christmas's Journey (A board game)

Cambridge English First: Use of English: Language focus: Time expressions

Mingling activity: Irregular pasts

Mingling activity: Irregular pasts: Lesson plan

The history of: Past passives: Lesson plan

Where were you? Could / Couldn't: Lesson plan

Last week: past simple

Last week: past simple: lesson plan

100 years ago: Was / were

Have we met? Present perfect and past simple

Have we met? Present perfect and past simple: Lesson plan

Evidence: Past modals

Evidence: Past modals: Lesson plan

Explain! Past perfect continuous: Lesson plan

Explain! Past perfect continuous

Holiday activities: Lesson plan

Speaking: Holiday activities

Memories of the past: Lesson plan

Grammar: Memories of the past

The accident: Lesson plan

Grammar: The accident

Guessing game: Past continuous: Lesson plan

Guessing game: Past continuous

Murder mystery: Lesson plan

Grammar: Murder mystery

Experiments: Magnetic pennies

Experiments: 3D shadows

Experiments: Ear gongs

Mingling puzzle: Past perfect and past simple: Lesson plan

Mingling puzzle: Past perfect and past simple

Nails trick: Experiment sheet

Nails trick: Worksheet and teacher's notes

Experiments: Nails trick

Games and activities: What happened?

Games and activities: Past continuous challenge

Grammar activities: I have never ...

Grammar: Let me talk about my life: Lesson plan

Grammar: Past tense practice with hilarity: Lesson plan

Grammar: On the cards

Grammar: On the cards: Lesson plan

Speaking: Murder in the classroom: Lesson plan

Grammar: Past tense card game: Teacher's notes

Grammar: Past tense card game: Worksheet

Grammar: Magazine interview role-play: Teacher's notes

Grammar: Magazine interview role-play: Worksheet

Grammar: My alibi: Teacher's notes

Grammar: My alibi: Worksheet

Grammar: The no-go game: Lesson plan

Bingo: Irregular verbs

Modal verbs 5

Passives 2

Past and future

Past perfect and past simple 1

Past perfect and past simple 2

Past and present

Crossword in two halves

Past and present

Pasts 1

Pasts 2

Verb flags

Pasts 3

Used to

Used to 1

Used to 2

Wish 1

Grammar contrasts 1: used to and would

Adjectives

Father Christmas gets stuck

Three activies using a simple story about Father Christmas.

Present tenses

ose impressions 100x100

Impressions: Lucky in love

In this lesson, students learn vocabulary related to relationships.

Modals

ose live from 100x100

Live from London: Christmas video special! Video

Set in Brixton, London, this video lesson includes authentic interviews with people living in London, telling us how they celebrate Christmas. 

Nouns

Finish the sentence: Past perfect continuous

A small-group card game to practise the past perfect continuous.

 

Project work of the 9-th form pupils

School-lyceum of Zymne, Volyn region, Ukraine

Amazing Britain

The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, commonly known as the United Kingdom (UK) or Britain, is a sovereign country in Western Europe. It is known as the economically, cultural, politically development country. A lot of people associate the UK with such city as London, but it’s not right.

Our pupils have made the research and create the list of the most interesting and picturesque cities in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to visit.

Listening

Аудіокурси – це відмінний спосіб отримати максимум корисної інформації з англійської мови, знявши навантаження з очей. Ви можете займатися домашніми справами, подорожувати, гуляти і слухати подкасти з англійської мови. Величезна кількість акцентів, нюанси вимови ви навчитеся чути і розпізнавати завдяки аудіоматеріалів різноманітних курсів. Навик аудіювання – можливість сприймати англійську мову на слух – ви розвиваєте, слухаючи аудіокурси. Пропонуємо добірку, яка може вас зацікавити.

British Council Podcasts (MP3 + Scripts)

Британська Рада підготувала аудіоматеріали на роки прослуховування. Але нехай вас це не лякає – вони розділені за темами і рівнями. Обирайте те, що підходить саме вам і занурюйтесь в англійську. Крім аудіоматеріалів ви також знайдете ігри та вправи для перевірки засвоєного матеріалу.

Завантажити аудіокурси можна на ресурсі.

English USA – Аудіокурс «Так говорять в Америці»

Цей аудіокурс створений журналістами та дикторами легендарного радіо «Голос Америки». Курс складає 104 уроки і розрахований він на два роки. Але ви можете самі вирішувати, з якою інтенсивністю занурюватися в англійську. Головний герой курсу – журналіст Мартін, який подорожує по Америці, спілкується з різними людьми і включає в свої розмови найпоширеніші ідіоми.

Завантажити курс можна на сайті.

Чудаков І.В. – Polyglossum – Англійська в дорозі (30 уроків)

Це курс англійської для тих, хто починає занурюватися в нього з нуля. Найпоширеніші розмовні теми представлені окремими уроками, курс зручно слухати за кермом, він включає 10 годин матеріалів.

Завантажити аудіоматеріали курсу можна на сайті.

Елізабет Сміт – Англійська за 6 тижнів

Курс розрахований на те, що ви будете вивчати англійську щодня по 35 хвилин в день протягом 6 тижнів. Практика показує, що це не так просто, але дієво, якщо ви дійсно не пропускаєте жодного дня. Завдяки курсу ви зможете вивчити мінімум розмовної лексики (близько 400 слів), яка є найнеобхіднішою при комунікації під час зарубіжних поїздок. Цього мінімуму вам буде досить для подолання мовного бар'єру. Курс може стати хорошою основою для подальшого вивчення англійської.

Завантажити аудіокурс можна на сайті.

Уроки англійської з Ритою Бєловою від BBC (178 випусків)

одкаст включає 10 частин, кожна з яких – це одна з важливих розмовних тем. Випусків – велика кількість, але вони розділені на тематичні групи: у доктора, бізнес, ідіоми, побутова лексика, в готелі, в офісі і багато інших. Ви можете jбирати те, що пріоритетно для вас.

Завантажити випуски можна на ресурсі.

6 Minute English with BBC (69 випусків)

Короткі аудіовипускі по 6 хвилин. Погодьтеся, таку кількість часу зовсім нескладно виділяти щодня. Кожна програма містить приклади використання слів і пояснення.

Завантажити аудіоматеріали можна на сайті.

BBC Grammar Challenge (87 випусків)

Короткі шестихвилинні граматичні подкасти. Ви зможете повторити, уточнити і запам'ятати форми дієслів, часи, прийменники, особливості вимови і інші граматичні нюанси.

Завантажити подкасти ви можете на сайті.

Обирайте аудіокурс та занурюйтесь в англійську!

Time for kids

Цікавий і пізнавальний журнал для дітей та підлітків. У журналі багато рубрик: огляд книг, новини, репортер, свiт і багато інших. На сторінках видання - історичні екскурси, анонси подій, статті про супергероїв і нові відкриття і навіть - про важливі політичні події в світі.

www.timeforkids.com/

Window on Britain

Учням та вчителям!

Пропоную Вашій увазі відеокурс знайомства із життям та культурої Англії. Тут представлені цікаві матеріали із тем: Лондон, школа,спорт, їжа, свята, природа. Поряд із розвитком лексичних навичок, Ви маєте можливість вдосконалити граматичні навички.

Window to Britain (englishwell.org/324-richard-macandrew-window-on-britain-1-dvdrip-okno-v-britaniyu.html)

Without free minute on the lesson

         Основною метою навчання іноземної мови в загальноосвітніх навчальних закладах є розвиток в учнів умінь використовувати іноземну мову у всіх видах мовленнєвої діяльності. Крім того сучасна освіта спрямована на орієнтоване та диференційоване навчання, тому вчителю слід багато часу приділяти підготовці завдань різної складності та пошуку відповідного тематичного матеріалу.

         Посібник призначений допомогти вчителям середніх загальноосвітніх шкіл в організації систематичної роботи із обдарованими та здібними учнями на уроках англійської мови.

         Посібник містить завдання, спрямовані на розвиток мовних та мовленнєвих навичок, та ситуативні завдання до усних та письмових творчих міні-робіт. Для кожного класу підібраний ряд вправ, тематично розподілених для зручності, які допомагають вчителю перевірити рівень оволодіння матеріалом та творчий розвиток учня.

Без вільної хвилини....doc (587264)

Групова робота на уроках англійської мови

     Розвиток системи освіти в Україні неможливий без підвищення уваги до викладання іноземних мов, володіння однією з яких є неодмінним критерієм інтеграції України в Європейське та світове  співтовариство. Реформування освіти передбачає організацію такого навчально-виховного процесу, який би забезпечував формування особистості, здатної до життєтворчості, до продуктивного перебування в середовищі.

     За цієї умови першочерговим завданням сучасного вчителя є розробка і застосування ефективних навчальних технологій, що гарантують досягнення освітнього і виховного результату, сприяють розвитку творчості школярів. Учителі перебувають у пошуках нових методик викладання, так як соціально-політичні умови готують грунт переходу шкіл від суперництва до співробітництва, від індивідуалізму до роботи в колективі. Потреба в колективних формах і методах зростає. Саме елементи співробітництва сприяють стимуляції пізнавальної активності.(групова робота)

 

Cartoons in English

На цій сторінці і батьки ,і діти ,і вчителі мають змогу знайти багато цікавого відео, яке допоможе спонукати учня до вивчення англійської мови та зробити це навчання цікавим і корисним.

Мультфільми англійською www.cartoons-english.ru/for-english-teachers.html

Masha and the Bear

Мультфільм "Маша та Медвідь" англійською! englishearly.ru/masha-i-medved-na-angliyskom/